Yazılı Chat

Yazılı Chat olmazsa olmaz dediğimiz aktivitelerden biridir. Yıllarca bitmeyen tutkudur ve sizlere seviyeli sohbet, kaliteli müzik sunan siteler de vardır. Yazılı chat bilineceği üzere klavye ve mouse’ den oluşan yazı türüdür. Bu yazı türü bilhassa Chat ve sohbet siteleri ile Facebook veya msn gibi arkadaşlık sitelerinde yazılı olacak şekilde yapılan bir sohbet tipidir. Yazılı Chat yapılan siteler genelde ücretsiz ya da üyelik sistemi adı altında hizmet vermektedir. Tabii bazıları da ücretleri ücretli olarak hizmet vermektedir. Yazılı olarak sohbet etmek istiyorsanız öncelikle Java yüklemelisiniz. Bu programı kurmadan sohbet etmeniz hem zor hem de keyifsiz olacaktır. Bu sebeple Java programını kurmanızı şiddetle öneririz. Bu yazı türü skiye nazaran daha fazla rağbet gören sohbet tarzıdır. Bunun sebebi ise günümüzde sohbet sitelerinin çok az olmasındandır. Günümüzde o kadar çok sohbet ve Chat siteleri, programları oluşturulmuştur ki yine de bunların da arasında en çok tutulanlar msn ve Facebook gibi kuruluşlardır. Msn de bir yazılı sohbet aracıdır. Fakat arkasından Facebook gelse dahi kullanıcıları geniş kitlelere yayılmıştır.

Neden Chat Kullanırız

Yeni insanlarla tanışma isteği, onlar hakkında duygu ve düşünceleri dile getirme isteği, hoş vakit geçirme, eğlenme fikirlerini paylaşma gibi fiilleri yazılı biçimde ortamdaki kullanıcılar ile karşılıklı olarak anlatmak, sıkıntı veya dertleri yazılı biçimde aktarmak ve yazılı sohbet ettiğimiz kullanıcıları dinlemek şeklinde olan yazılı sohbet biçimidir. Aslında bir nevi ihtiyacımızın olduğunu hissettiğimiz bir şeydir. Bu yüzden yazılı chat sitelerinde sohbet ve dertleşmek için birilerini veya bir şeyleri aramak muhtemeldir. Bazen derdimizi, sıkıntımızı paylaşamadığımız zamanlar olabiliyor ya da bir olay başımızdan geçince en yakınımıza dahi anlatamadığımız anlar oluyor. Bunları yüzlerini görmediğimiz kişilerle rahatlıkla konuşabiliriz. Asıl maksatlardan birisi de bu zaten.

Yazılı Chat Bize Ne Katar?

Öncelikle insanın kendine olan özgüvenini yükseltebilir. Anlatamadığı veya konuşamadığı şeyleri yüzlerini görmediği insanlarla konuşarak rahatlama, sevinme gibi duygular sezilebilir. Yazılı sohbet taktiğimizi geliştirir. Karşılıklı olarak insanlar birbirini dinlemeyi öğrenirler. Yazılı chat sisteminin sınırları bunlarla da kalmaz. Daha bu saydıklarımız kadar getirisi de vardır.

Bir yorum

  1. Gunumuzde en cok kullanilan chat sayfalari ve tabiki seviyeli dostluk kazanma adina olan sohbete bagli bir hayat diyelim bunlara istinaden guzel bilgiler paylasiyorsunuz emeklerinize saglik ve tabiki bu sicak ortami saglayan kanal sahibimiz dostlarimiz arkadaslarimiz diceylerimiz onlarida unutmamak lazim verilen bilgiler guzel aciklayici keske herkes okuduktan sonra sohbete katilsa diyerek devam edesim geldi 🙂 ama malesefki oyle olmuyor direk sohbet yazan kanallara akiyor seviyesiz insanlar temizlendikden sonra guzel dostlarla bu yola devam ediliyor o yuzden sizleride kanalimiza bekleriz Afministrator arkadasa paylasimlarindan oturu tskler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.