Ücretli Chat

İnternette bulunan sohbet sitelerinin pek çoğu kullanıcılara ücretsiz Chat yapabilme olanağı sunmakla birlikte ücretli Chat odalarının bulunduğu bazı siteler de vardır. Bu Chat odalarına ücretsiz kayıt olunabilir fakat site içinde çok daha fazla kullanım hakkı olmasını isteyenler gold paketleri satın alabilirler. Bu paketler belli bir ücret karşılığında kullanıcılara verilmektedir. Fakat internette çok kaliteli cantanem.org gibi sohbet siteleri bulunmaktadır ve bunlar tamamen ücretsizdir.

Ücretli Chat Siteleri Daha Mı Kaliteli?

İnsanlarda ücretli Chat sitelerinin daha kaliteli ortamlar sunduğu düşünülebilir. Fakat çok kaliteli ücretsiz Chat sitelerinin bulunduğu ve bu sitelerde düzeyli sohbetlerin yapıldığı gözden kaçmamalıdır. Genelde ücretli Chat yapılan sitelerde daha kapalı guruplar oluşur ve bu guruplar arasında yapılan sohbetler gerçekleşir. Cantanem.org ücretsiz Chat odaları sağlar ve yurtdışı Chat odaları ile de kullanıcılarının dünyanın her yeri ile iletişim halinde olabilmesine olanak tanır.

Sanal Tehlikeler

İnternet teknolojisi gelişip insan hayatında büyük rol oynamaya başladıktan sonra insanlara olumlu ve olumsuz pek çok etkisi olmuştur. İnternet insanları kimliklerinin gizli kalmasına imkan tanıdığı için insan iletişimlerinde bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin kendilerini koruyabilme becerilerinin olması gerekir. Özellikle sohbet odalarında yeni tanışılan insanlar hakkında yeterince bilgi edinmeye çalışmak faydalı olur. Sohbet odalarında insanlar kullandıkları rumuz ile bilindikleri için bu rumuzun altında gerçekte kimin olduğunu bilmek zordur. Bu da böyle ortamlarda insanların kendilerini farklı kişiliklerde ve hatta farklı cinsiyetlerde tanıtabilmesine imkan verir.

İnsan ilişkilerinde benzer tehlikeler gerçek hayatta da bulunmaktadır, sadece sanal ortamda belirsizlik vardır. İnsanlar bu durumdan ürkerek sohbet odalarında iletişime girmekten kaçınma yoluna gitmemelidir çünkü cantanem.org sohbet odalarında çok sağlam arkadaşlıklar edinmek mümkün olmaktadır. Bu arkadaşlıkların gerçek hayata taşınıp insanların uzun yıllar devam eden dostluklara kavuştukları bilinmektedir. Güvenilirlik açısından ücretli Chat odaları daha garanti görülebilir fakat sanal alemde böyle bir avantaj yoktur. Önemli olan site yönetiminin güvenilir olmak için ne tür çalışmalar yaptığıdır. İnsanlar yeni tanıştıkları kişilere kendi şahsi bilgilerini vermekten kaçındıkları sürece sanal ortamlarda yapıla sohbetler hiçbir zarar veremez.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet