Mirc Chat Programı

Mirc Chat programı uzun zaman önce başlamasına rağmen de günümüzde hala en çok kullanılan sohbet programıdır. Birçok sohbet sitesi bu program üzerinden çalışır. Sohbet sitelerinin bu derecede yaygınlaşmasına rağmen hala Mirc Chat Programı kullanılmaktadır.

Sanal Dünya

Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesi insan hayatını çok farklı boyutlara taşıdı. Hayatın her alanında büyük teknolojik gelişmeler yaşansa da insan hayatına en büyük değişikliği internet getirdi. Artık insanlar yaşadıkları dünyadan farklı bir dünyanın daha olduğunu keşfetti, üstelik bu yeni dünya sınırsızdı ve hiçbir kısıtlaması yoktu.

İnternet ülkemize önce bir bilgi edinme kaynağı olarak girdi. Fakat kısa sürede sadece bilgi edinmeye yaramadığı ve çok geniş bir sosyal hayat da sunduğu görüldü. İnternet bir iletişim aracı olarak kullanılmaya başlandıktan sonra insanları iki dünyası oldu. Bir sabah uyandıkları gerçek dünya bir de hiçbir kısıtlaması olmayan sanal dünya. Sanal dünya Mirc Ckat programı gibi insanların karşılıklı anında iletişim kurmalarını sağlayan programlar ile iyice tercih edilir oldu.

Mirc Chat

mirc chat programlarıBirçok Chat programı yazılmış olsa da bunların içinde Mirc Chat programı yıllardır aralıksız kullanılmaktadır. İnternet dünyasının en eski iletişim programlarından biri olan Mirc tam özellikli bir sohbet ve haberleşme programıdır. Programın kullanımının kolay olması, kişiler tarafından özelleştirilme imkanı sağlaması nedeniyle kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilmiş ve birçok özelliği ile yıllardır vazgeçilmez olmuştur. Mirc güçlü programlama dili sayesinde otomatiğe bağlanabilir ve kişiler kendi uygulamalarını oluşturabilir.

Mirc, IRC yani Chat sunucularına bağlanmak için gereklidir ve yazılım Türkçe olarak da geliştirilmiş ve daha rahat kullanım imkanı sağlamıştır. Türkçe geliştirilmiş yazılıma trmIRC adı verilmiştir. Bu Türkçe uygulama ile kişilerin diledikleri Chat odalarına bağlanabilmesi sağlanmıştır. Bütün güvenlik testlerinden geçirilmiş olan yazılımın Mirc Chat programı kadar güvenli olduğu iddia edilmektedir.

Türkiye’de birçok sohbet odası Mirc yazılımını kullanmaktadır. Bu tarz yazılımlar sayesinde insan hayatına giren sohbet odaları, insanlarda var olan fakat fark edilemeyen bir ihtiyacı gidermiştir. Sürekli yeni sohbet siteleri açılmakta ve bu siteler internet kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.