Maltepe Chat

İstanbul Anadolu yakasının büyük ilçelerinden biri Maltepe’dir ve Maltepe Chat yoğun ilgi görür. Hem kalabalık bir ilçe olması hem de ilçede bir üniversite bulunması bu Chat odasını yoğun kullanılır hale getirmiştir. Üniversite öğrencileri bu Chat odasını iletişim merkezi haline getirmiş ve mobil uygulamalar sayesinde sürekli kullanır olmuşlardır. Üniversite öğrencilerinin sürekli iletişim durumunda olmaları bir gerekliliktir ve yerel sohbet siteleri onlara bu iletişimi sağlama imkanı verir. Bu sitelerde toplu halde bilgilenme şansı olduğu için sohbet sitelerinin telefonla yapılan haberleşmelerin önüne geçmesi doğaldır. Ders ya da sınav tarihlerindeki ya da saatlerindeki değişiklikleri anında duyurma şansını sohbet siteleri vermektedir. Bu nedenle üniversitelerin bulunduğu bölgelerde Chat siteleri çok aktif kullanılır.

Sohbet Keyfi Nasıl Sağlanır?

Sohbet odalarına giren herkesin amacı keyifli zaman geçirmek ve günün stresinden kurtulmaktır. Bu nedenle bu odalarda belli kurallara uyulması sohbetin düzeyini belirler. Yaşamın her alanında olduğu gibi sohbet odalarında yapılan konuşmaları sabote etmek isteyenler olacaktır. Bu ortamları herkesin aynı nedenle kullandığını düşünmek imkansızdır. Birçok insan reel yaşamında yapamadıklarını sanal ortamlarda yaparak deşarj olma yoluna gitmektedir. Kullanıcılar aralarında bu yaklaşımdaki insanları barındırmak istemez. Özellikle öğrencilerin kullandığı Maltepe Chat için de aynı durum geçerlidir. Hoş olmayan durumlarla karşılaşıldığında karşılıklı atışmak yerine bu kişileri doğrudan site yöneticilerine şikayet etmek en uygun yoldur. Karşılıklı söylemler bu insanların amaçlarına ulaşmasını sağlar.

Kullanıcılar yeni insanlarla tanışmak istediğinde direkt özelden yazmak yerine müsait olup olmadıklarını öğrendikten sonra iletişime geçerlerse daha başlangıçta kalitelerini belli etmiş olurlar. Bu tarz yaklaşımlar her zaman kabul görür ve bu sayede yeni arkadaşlıklar hatta ilişkiler başlayabilir. Sanal ortamın reel yaşamdan çok farkı yoktur. Sanal ortamların avantajı kişilerin kendilerini çok daha özgür hissetmelerini sağlamaktır fakat bu özgürlük kötü amaçlarla kullanılmamalıdır.

Gerçek Kişilikler

Sanal ortamlar insanlara oldukları gibi kendilerini ifade edebilmelerine imkan tanır bu nedenle Maltepe Chat bu kadar insan tarafından kullanılmaktadır. Sohbet odalarında kişilerin kendilerini olduklarından farklı göstermelerine gerek yoktur. İnsanlar kendileri olarak ve özgürce fikirlerini paylaşarak sohbet odalarında azami faydayı sağlayabilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.