İnternetten Tanışma

İnsanlar interneti çok farklı amaçlar için kullanıyor. Kimi insanlar için internet sadece merak ettiği konularda araştırma yapmak için, kimi insanlar haberleri ve haberler hakkında yapılan çeşitli yorumları okumak için, kimi insanlar sadece iş için kullanıyor. Fakat büyük çoğunluk interneti yeni insanlarla tanışma aracı olarak görüyor. Bu nedenle son yıllarda insanlarla internetten tanışma çok popüler.

Profilin Önemi

İnternetten yeni kişiler tanımak, arkadaş olmak hatta sevgili olmak isteyen yalnız kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Sohbet odaları veya sosyal medya yeni bir ilişki arayışı için kullanılıyorsa öncelikle kişi profiline özen göstermeli. Kişi profilini sürekli yenileyerek güncel tutmalı ve profili mutlaka kişiyi yansıtmalı. Profilde yalan bilgi kullanmak bir ilişki arayan insanlar için son derece hatalı olur.

Profilde yazılan kelimeler dikkatli seçilmeli ve doğru Türkçe kullanıldığından emin olunmalı. Kişinin kendini anlattığı bir bölüm oluşturulmalı fakat burada kısa ve öz bir anlatım olmalı. Ne kadar düzeyli profil sayfası hazırlanırsa internetten tanışma amacıyla profili inceleyenler de o kadar düzeyli yaklaşacaktır.

internette chat

Kişiler profillerinde zevklerinden, alışkanlıklarından ve hobilerinden bahsedebilir. Fakat dikkat çekmek için bunlar abartılmamalı gerçekçi olunmalıdır. Profilde paylaşılan fotoğraflar da çok önemlidir. Kişinin paylaştığı fotoğraflar yeni olmalıdır, profilde eski fotoğrafların paylaşılması karşı taraf için yanıltıcı olur.

İlk Buluşma

Kişiler internet üzerinden iletişime geçip belli bir süre iletişim halinde olduktan sonra birbirlerini daha yakından tanımak isteyebilir. Bu da iletişimin sanal dünyadan çıkıp reel hayata geçeceği demektir. Kişiler sohbet ettikleri sürede kendileri hakkında ne kadar dürüst olurlarsa ilk buluşma da o kadar yolunda gider aksi takdirde hayal kırıklıkları yaşanabilir.

İnternetin kişilerin kendilerini çok farklı tanıtabilecekleri bir ortam olduğu unutulmamalıdır. İnternet ortamında sayısız kişilikte insan vardır ve sadece internette tanışma yoluyla bu insanlar hakkında doğru bir izlenim oluşturabilmek mümkün değildir. Bu nedenle bir buluşma plandıysa ilk buluşmanın umuma açık ve kalabalık bir ortamda gerçekleşmesine dikkat etmek gerekir. Buluşmaya gitmeden önce kişinin yakın çevresine nerede olacağını bildirmesinde fayda vardır. İnternet ortamında tanışılan kişilere başlangıçta temkinli yaklaşmak gerekir.

Bir yorum

  1. Hiç deneyimim olmadi bulusma konusunda, Sohbet yap Bayanlarla sohbet odasinda tekdir teşekkürler Sayin sunucu sahibi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.