İnternetten Arkadaş Bul

Özellikle gençlerin internetten arkadaş bul yaklaşımları sayısız sosyal ve psikolojik incelemeye tabi tutuldu. İnsanların sosyalleşmek için internetten bu kadar yoğun faydalanmaya başlaması başlangıçta sosyal bir sorun olarak görülse de gelişen teknolojinin insanların iletişim alışkanlıklarını değiştirdiğini görmek gerekir. İnsanlar teknolojinin getirdiği olanaklardan faydalanmak istemektedir ve bu son derece kolay bir yoldur.

İnternet İlişkileri

İnternette yaşanan sosyalleşmenin insanların gerçek hayatından çok farklı olduğunu düşünmemek gerekir. Birbirini tanıyan birçok insan iletişim kurabilmek için internetin sağladığı olanaklardan faydalanmakta ve diledikleri saatte bir araya gelebilmektedir. Bir araya gelmek için sohbet odalarından faydalanan insanlar toplu olarak sohbet edebilme imkanına kavuşurlar ve şehir ya da yurt dışında bulunan arkadaşları ile de bağlarını koparmamış olurlar.

İnternet insanlara sayısız yeni arkadaş edinme fırsatı da sunduğu için her yaştan insanda internetten arkadaş bul yaklaşımı kabul görmektedir. İnsanlar ilgi duydukları konularda diğer insanlarla iletişim kurup fikir alışverişi yapmak için sohbet odalarından faydalanmaktadır. Bu yaklaşımın insan hayatına kazandıracaklarını görmezden gelmek söz konusu olamaz. Bu tarz iletişimlerde birçok insan yeni fikirleri ve yaklaşımları öğreniyor ve kendi bilgisini geliştirip olaylara karşı bakış açısını değiştirebiliyor.

Sohbet odalarında insanlar kendi kültürlerini öğrenme şansı elde ediyor. Ülkenin her noktasından ve her yaş gurubundan katılımın sağlandığı sohbet odalarında reel hayatlarında bir araya gelmesi mümkün olmayan insanlar karşılıklı sohbet edebilme imkanı buluyor ve bu sohbet ortamı da kişisel birikimlerin artmasında büyük rol oynuyor.

İnternetten Tanışmanın Tehlikeleri

Gerçek hayatta olduğu gibi sanal ortamda da köyü niyetli insanlarla karşılaşmak kaçınılmaz olduğu gibi internet ortamının daha güvenilir olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eğer internetten arkadaş bul diyen insanlar bazı kurallar dikkat ederlerse sorunsuz iletişimler yaşayabilirler.

İnternet ortamında kullanıcıların kimliklerini ve aslında kim olduklarını bilmek mümkün olmadığı için insanlar bazı küçük noktalara dikkat ederek kendilerini her türlü tehlikeden koruyabilirler. İnternet üzerinden tanışılan insanlara kişisel bilgilerin verilmesinden sakınmak en önemli aşamadır. Tanışan iki tarafta karşısındaki insanın gerçekte kim olduğunu bilmediği için aynı tehlike herkes için geçerlidir.

 

Bir yorum

  1. Guzel paylasimlar emeginize yureginize parmaklariniza saglik ne dicemi sasirdim yanliz ekran tuhaf olmus son diye cikan ekran kayboldu bilginize basarilar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.