İnternet Üzerinden Chat Yap

Toplumumuzda internet üzerinden Chat yap diyenlerin sayısı hızla artmaktadır çünkü birçok insan internet arkadaşlıklarını daha güvenilir bulmaktadır. Zaman değiştikçe insanların karakter özelliklerinde de ciddi değişimler yaşandığı ve eski günlerde kurulan sağlam arkadaşlıkların ve dostlukların kurulamadığı görülmektedir. Günümüz insanı birbirine güvenemez hale gelmiştir bu da insanların toplum içinde yalnızlık hissetmesine neden olmuştur. İnsan doğası yaşadıklarını konuşmak ve paylaşmak ister fakat günümüzde insanlar paylaşım konusunda tedbirli davranmaya başlamıştır.

İnternet Paylaşımları

İnsan hayatı internet üzerinden yürümeye başlamıştır. Her türlü günlük faaliyetini internet üzerinden halletme imkanı bulan insanlar konuşmak ve deşarj olmak için de internetten faydalanmaya başlamıştır. İnsanların internet üzerinden Chat yap demeye başlamalarının nedeni yakın çevrelerindeki insanlara karşı güven sorunu yaşamaya başlamış olmalarıdır.

İnternette Chat yapmak insanlar için suya konuşmak gibidir. İnsanlar kendilerini tanımayan insanlarla çok daha rahat konuşabilmekte ve yaşadıkları sorunları paylaşabilmektedir. İnsanlar tanımadıkları insanlar tarafından yargılanmayacaklarını ve paylaştıkları konuların çevreleri tarafından duyulmayacak olmasının verdiği rahatlığı yaşarlar. Bu rahatlık kolaylıkla içlerini dökebilmelerine ve en mahrem konuları bile konuşabilmelerine olanak sağlar.

İnsan sosyal bir varlıktır ve kendi ya da başkalarının yaşadıklarını diğer insanlarla paylaşma ihtiyacı hisseder. Paylaştığı sırların başkaları tarafından öğrenilmeyecek olduğunu bilmek insanlara büyük bir ifade özgürlüğü tanır. Kişiler yaşadıkları fakat kimse ile paylaşamadıkları sorunlar hakkında bilgi almak için de internet üzerinde bulunan iletişim kanallarını kullanır ve bu yolla bu sorunları sadece kendisinin yaşamadığını da öğrenebilir. Karşılıklı fikir alışverişleri yaşanan sorunlara çözüm yolu bulma imkanı yaratabilir.

Ciddi İlişkiler Yaşamak

Kimi insanların ciddi ilişkiler yaşamak konusunda bazı sorunları vardır. Bu insanlar oldukça çekingen olabilir ve karşı cinse yaklaşmak konusunda problemler yaşarlar. Çekingenlik ve utangaçlık nedeniyle yalnız yaşamak zorunda kalmış bir çok insan olduğu gibi yakın çevresinde ilişki yaşayacak insan bulamamaktan şikayet edenler de vardır. Bu insanlara genellikle internet üzerinden Chat yap denir. Birçok insan internet ortamında çok daha rahat iletişim kurabildiğini ve kendini ifade edebildiğini söyler. İnternet ortamında bulunan iletişim ağlarının insanların yalnızlığına çare olduğu bilinmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.