Etiket Arşivi: siirleri

Arpa Boyu

Gönüller darılır diye güllerin suladım Gözlerim ağlasa da kimseyi ağlatmadım Ağlayanlara vardım gözyaşlarını sildim Bir arpa boyu yol giderim derken deryaları aştım Kapalı kapıları açtım açık kalsın dedim Gönül kadir kıymetini bilmeze bil dedim Gönül kıranın kafasını kırdım küsmedim Bir arpa boyu yol giderim derken deryaları aştım Her durağa vardım duraktakilere güldüm Bazen nefis şeytana uydum uzunca süründüm Gülmeyen çıkınca ... Devamını Oku »

Nasıl Bir Özlem Bu

Gözlerinin İcine Bakıp Usulca Kalbinin İçine Akmak İstiyorum… Sarilmak İstiyorum Sana Sıcaklığını Duymak İçin… Öpmek İstiyorum Dudaklarından Beni Sevdiğini Anlamak İçin… Öyle Bir Deli Sevda Dolasiyor ki Damarlarimda Oluk, Oluk… Nasil Anlatsam Bilmem… Düşünceler, İfadeler Anlamsız Kalıyor… Sadece Hissedip Yaşıyorum… Öyle İçimdesin ki! Yüreğimin İçinde Derinlerde Seni Yaşıyorum… Nasıl Bir Özlem Bu, Hayatımı Felç Eden… Gözlerimi Belli Belirsiz Noktalara Çivileyen… ... Devamını Oku »

Gül Suya Aşık Olur

Gül Suya Aşık Olur… Suya ‘Der ki SENİ SEVİYORUM’ Su ”BEN DE SENİ SEVİYORUM DER” Aradan zaman geçer, Gül tekrar Suya der ki, SENİ SEVİYORUM… Su,’DEDİM YA, BENDE SENİ SEVİYORUM…’ Gül hastalanır ve Solar… Su buna dayanamayıp doktor çağırırı. Doktor Gülü muayene eder ve,’Umutsuz…’ Su merak eder ve neyi var diye sorar…? Doktor Susuz kalmış der. Su anlar ki, Aşk ... Devamını Oku »

AŞK Mürekkebi

Aşk mürekkebi, gül kokulu kalemi kuşattığı bir gecede, Her muamma cevap bulur, çözülür birkaç hecede. İşte hüzün ülkesindeyim. Bu ülkede gözyaşı yok, gözlerin göremeyeceği kadar uzak, güneşin inemeyeceği kadar derin mülahazalar var. Bu ülkede çığlık yok, nidalara meydan okuyan sükûtlar var. Bu ülke istiğrak ülkesi, burada konuşan sinedir, burada yalnızca kalp cevelân içindedir. Bu ülkeye girmeden çözülmez kalemin dili… Bu ... Devamını Oku »

Gözleri Nemlendi Kadinin

Şu zaman kadar bir Cogumuz görüp veya duyupta anlam veremediği ya da anlayamadığımız tuzlu kahve hikayesinin aslında nerden geldiğini ve nasıl bir hikaye olduğunu merak ediyorsunuz buyurun hikayemizi okuyalım.. Kiza bir partide rastlamisti.. Harika birseydi. O gun pesinde o kadar delikanli vardi ki.. Partinin sonunda kizi kahve icmeye davet etti. Kiz parti boyu dikkatini cekmeyen oglanin davetine sasirdi, ama tam ... Devamını Oku »

Gercek Yasanmis Kari Koca Hikayesi

Karı ve koca bir akşam yemeklerini Bitirdikten sonra, yorgun argın oturma odasına geçerler. Kadın ilkokul öğretmenidir. Öğrencilerine verdiği ‘ne olmak istersiniz’ başlıklı kompozisyon ödevini notlandırmak için masaya geçer. Kocası da eline cep telefonunu alıp, koltuğuna yerleşir. Nihayet yorgun bir günün ardından dinlenebilecektir. Kadın, tüm kompozisyonları notlandırıp işinin bittiğini düşünürken, kenarda kalmış bir ödevin gözünden kaçtığını fark eder ve not vermek ... Devamını Oku »

Sözünü Unutarak

yagmura,nisana ve yasima Aldanip uçurumları kıyı sanarak ve dağlar Erisilmeyince acı verir sözünü unutarak kaf dağına gitmek istedim Irmak inadıyla yürüdüm uzaklara bir derviş olup yürüdüm uzaklara yanıldı denektaşım geriye döndüm Kutsal Sözler Panayırı’na sığınıp ipeksi bir sessizliğe büründüm bir hayat,mahçup ve duru Tanrım,gülleri ve sessiz harfleri koru. İbrahim Tenekeci Devamını Oku »

Bir Hoscakal Demeden

Bir Hoscakal demeden Cekip GittiN Ardında Gözü YasLi Bıraktın Beni Onca Zaman oLdu hala unutuLmadın Hani Unutmak Bir Mumun Ömrü Kadar koLaydı Kaç Mum Eridi Bir Seni Eritemedim HayaLimde Bir Sen kaLdın hayaLimin eksitemedigi Bir Sen kaLdın YoLunu BekLedigim Sen Şimdi başka koLLarda erirkeN Ben Senin kokunLa Tükeniyorum haLbuki Kendime biLe İtiraf edemedigim Seni Yaşamayı KabuL eden oLmuştum Tek YanLışın ... Devamını Oku »

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet