Etiket Arşivi: hikayeleri

Ateşböceği Hikayesi

Ne güzel bir laf Tanrım.! Düşünüyorum da Sanırım en büyük korkumuz olduğumuz gibi görünmek. Yumuşacık kalbimizin fark edilmesi Naif yönlerimizin keşfedilmesi Cesaretsizliğimizin anlaşılması Korkularımızın paylaşılması Sanki zarar göreceğimizin en büyük işareti. Kabuklarımızın altında Kendimizi saklamakta ne kadar da ustayız. Ve ne kadar güçlü korunuyoruz, kalkanlarımızın ardında. Hissedilmeden, el değmeden, sevgimizi göstermeden. İstiridyeler, deniz minareleri, midyeler. Kirpiler ve kaplumbağalar gibi. Sahi ... Devamını Oku »

Gül Suya Aşık Olur

Gül Suya Aşık Olur… Suya ‘Der ki SENİ SEVİYORUM’ Su ”BEN DE SENİ SEVİYORUM DER” Aradan zaman geçer, Gül tekrar Suya der ki, SENİ SEVİYORUM… Su,’DEDİM YA, BENDE SENİ SEVİYORUM…’ Gül hastalanır ve Solar… Su buna dayanamayıp doktor çağırırı. Doktor Gülü muayene eder ve,’Umutsuz…’ Su merak eder ve neyi var diye sorar…? Doktor Susuz kalmış der. Su anlar ki, Aşk ... Devamını Oku »

AŞK Mürekkebi

Aşk mürekkebi, gül kokulu kalemi kuşattığı bir gecede, Her muamma cevap bulur, çözülür birkaç hecede. İşte hüzün ülkesindeyim. Bu ülkede gözyaşı yok, gözlerin göremeyeceği kadar uzak, güneşin inemeyeceği kadar derin mülahazalar var. Bu ülkede çığlık yok, nidalara meydan okuyan sükûtlar var. Bu ülke istiğrak ülkesi, burada konuşan sinedir, burada yalnızca kalp cevelân içindedir. Bu ülkeye girmeden çözülmez kalemin dili… Bu ... Devamını Oku »

Gözleri Nemlendi Kadinin

Şu zaman kadar bir Cogumuz görüp veya duyupta anlam veremediği ya da anlayamadığımız tuzlu kahve hikayesinin aslında nerden geldiğini ve nasıl bir hikaye olduğunu merak ediyorsunuz buyurun hikayemizi okuyalım.. Kiza bir partide rastlamisti.. Harika birseydi. O gun pesinde o kadar delikanli vardi ki.. Partinin sonunda kizi kahve icmeye davet etti. Kiz parti boyu dikkatini cekmeyen oglanin davetine sasirdi, ama tam ... Devamını Oku »

Ben Onu Sonsuza Dek Sevecegim

Dondurucu soğukta bir an önce evime varabilmek için hızla yürürken, ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm.. Hemen aldım. Sahibini gösteren bir kimlik vardır diye acele acele açtım.. İçinde üç dolar ve sararıp kat yerleri yıpranmış eski bir zarftan başka birşeokumaya başladım. Mektup, sol yanı çiçek resmiyle süslenmiş bir kağıda, özenli bir el yazısıyla yazılmıştı ve “Sevgili Michael” diye başlıyordu.. Ve “Annesi ... Devamını Oku »

Sözünü Unutarak

yagmura,nisana ve yasima Aldanip uçurumları kıyı sanarak ve dağlar Erisilmeyince acı verir sözünü unutarak kaf dağına gitmek istedim Irmak inadıyla yürüdüm uzaklara bir derviş olup yürüdüm uzaklara yanıldı denektaşım geriye döndüm Kutsal Sözler Panayırı’na sığınıp ipeksi bir sessizliğe büründüm bir hayat,mahçup ve duru Tanrım,gülleri ve sessiz harfleri koru. İbrahim Tenekeci Devamını Oku »

Üç Çocuklu Kadin Aşk Hikayesi

Köyün tek ceşmesi başında üç kadın sıraya girmis kaplarına su doldurmaktaymış. Kadınlar aralarında çene çalarken yanlarına yaşlı bir adamyaklaşmış ve kadınların konuştukları ile yakından ilgilenmiş.Birinci kadın şöyle demiş; “Bakınız benim bir oğlum var. Becerikli mi becerikli,yetenekli mi yetenekli. İnanın örnek bir delikanlıdır o.” İkinci Kadın; “Benim de bir oğlum var. Bülbül gibi şakır, sesi insanlara gözyaşı döktürür.” Üçüncü kadın ise ... Devamını Oku »

En Güzel AŞK Hikayesi

Bir zamanlar bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk Üzüntü Bilgi ve tüm diğerleri Aşk dahil. Bir gün adanın batmakta olduğu duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik ... Devamını Oku »

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet