Chat Sitesi Gir

İnternet insanların farkı bireylerle tanışmasına imkan verdikten sonra arkadaşlıklar internet yoluyla başlar oldu. Kişiler bu uygulamalarla dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp diyaloğa girme şansını yakalamaya başlayınca bunun insanlara çok cazip gelmesi kaçınılmaz duruma geldi. Gerçekten de internetin bu konuda sunduğu çeşitlilik insanların gerçek hayatlarında asla bulamayacakları düzeyde. Sosyal medya kişilerin ilgisini çekip yaygın kullanılınca, bireylerin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için açılan sohbet siteleri de büyük ilgi gördü. İnsanlar Chat siteleri aracılığıyla çevrelerini genişletti ve sosyalleşti.

Tanışma Siteleri

Chat siteleri insanların arkadaş bulmak amacının dışında sevgili bulmak için de yoğun olarak kullanılıyor. Amerika bu konuda en öne çıkan ülkelerden biri olarak görülüyor ve Amerika’da yaşanan ilişkilerin büyük bölümü sohbet odaları vasıtasıyla başlıyor. Ülkemizde de bu konuya aşırı rağbet olması insanların reel hayatlarında ilişki yaşama konusunda güçlükler yaşadığının göstergesi olabilir.

Yaşam şartlarının zorlaşması ve ekonomik zorluklar insanları eve hapsetmiş durumda. İş ve ev arasında mekik dokumak zorunda kalan insanlar tatil günlerini de ekonomik zorluklar nedeniyle evlerinde geçirmek zorunda kalıyor. Anti sosyal insanların oluşmaya başlamasının nedeni olarak ülke ekonomisi düşünülebilir.

İnsanlar yeni bireylerle tanışmak, arkadaşlık veya aşk ilişkisi kurabilmek için sosyalleşebilecekleri ortamlara ihtiyaç duyar. Çaresiz kalan insanların imdadına Chat siteleri yetişti ve bu siteler cüzi ücretli ya da ücretsiz iletişim imkanları sağladı. Arkadaşlıkların yoğun olarak yaşandığı bu sanal ortamlar gönül ilişkilerinin yaşanmasında da çok etkili oldu. Birçok insan bu siteler vasıtasıyla tanıştığı insanlarla sanal sevgililik yaşamaya başladı ve gerçekten birbirlerine duygu beslediklerini hissettikleri zamanda ilişkiler reel hayata taşındı.

Sanal Ortamda Tanınan İnsanlara Güvenilir Mi?

Sanal ortamlarda yaşanan aşklarda kişilere nasıl güvendiği ve sevgili pozisyonuna geldiği en sık sorulan sorudur. Reel hayatta da insanların kendilerini istedikleri gibi tanıttıkları göz ardı edilmemelidir. Birbirlerine aşık olan birçok çiftin evlendikten kısa sonra ayrılmalarının nedeni gerçek kişiliklerin saklanmasıdır. Bu nedenle Chat siteleri aracılığıyla başlayan ilişkilerde de elbette kişilerin kendilerini farklı lanse etme ihtimaller vardır fakat bunun gerçek hayattan çok da farklı olduğu söylenemez.

Bir yorum

  1. Guzel bir paylasim olmus emeginize saglik sanal ortamda tam anlamiyla kimseyi tanimak mumkun degildir elbette cogu arkadas real hayattaki sıkıntılarindan kacarak burda kafa dagitmak ister kimisi sevgili ask kimide saglam dostluklar edinmek icin ve bazen evliliklede sonuclanan guzel iliskilerde yok denmesede azdir onemli olan dogru kisiyi bulabilmek hayatimizda sanaldada olsa dogru kisilerle karsilasmak dilegiyle diyerek cok fazla uzatmadan kaciorum :))))

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.