Chat Gir

İnsanlar iletişim halinde olmak zorunda olan varlıklardır. İnsanlar arası ilişki toplumların özelliklerini belirler. İnsan için iletişimin amacı diğer insanları etkilemektir fakat bu esnada karşılıklı etkileşim yaşanır ve taraflar birbirinden etkilenir. İletişimin insan yaşamındaki etkileri ve insanların duydukları birbirleri ile ilişki halinde olma ihtiyacı göz ardı edilemeyecek kadar yüksektir. Günümüzde insanlar Chat odalarına girmek yoluyla iletişim ihtiyaçlarını giderme yoluna gitmiştir.

İletişimde Güvenin Önemi

İnsanlar arasında iletişimin oluşabilmesi için en çok güven ihtiyacı duyulur. Güven duygusu kişilerin birbirleri ile kurdukları diyaloglarda samimi olmalarını sağlar. Günümüzde insanların birbirine duydukları güven duygusunun azalmaya başladığı görülmektedir. Çağımız insanı gelişen teknoloji sayesinde değişen yaşam şekline alışmak durumunda kalmış ve alışkanlıklar değişmeye başlamıştır. Hem yaşamın getirdiği telaş hem de değişen alışkanlıklar insanların iletişim tercihlerinde de etkisini göstermeye başlamış ve insan diyalogları Chat odalarına girmek vasıtasıyla yapılmaya başlamıştır.

İnternetin insan hayatına girmesi ve hızla gelişmesi ile dünyada ve bizim ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başlanması da kaçınılmaz olmuştur. İnternet ilk etapta bir bilgilenme aracı iken günümüzde en yaygın kullanılan iletişim aracı haline dönüşmüştür. İnsan iletişiminin internet üzerinden sağlanır hale gelmesi başlangıçta birçok birey tarafından yadırgansa da günümüzde kabul edilir duruma gelmiştir.

Gerçek hayattaki iletişimlerde güvenin önemli olması sanal iletişimler için de geçerlidir. Sanal ortamları pek çok insan daha güvenilir bulmaktadır çünkü konuştuklarının burada kalacağını düşünmektedir. Bu düşünüş insanların kendilerini çok daha özgürce ifade edebilmelerine imkan tanımıştır.

İnternette Sosyalleşme

Günlük yaşamında sosyalleşme şansı bulamayan insanlar sosyalleşme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla internet üzerinden yapılan iletişimleri kullanmaya başlamıştır. Yeni insanlar tanımak ve iletişim kurmak için Chat odalarına girmek yolu yaygın olarak kullanılmaktadır. İnsanlar başka insanlarla tanışmak ve farklı kişiliklerle diyalog halinde olmak için sohbet odalarını yaygın olarak kullanmıştır. Sohbet odaları yaygın kullanılmaları sayesinde farklı kişilik ve kütürde insanın bit araya gelmesine imkan tanımıştır. İnsanlar reel hayatlarında bulamayacakları kadar farklı özelliklere sahip insanların bir araya geldiği sohbet odaları sayesinde yeni fikirlere açık hale gelmiştir ve aynı zamanda kendi fikirlerini de diğer insanlarla paylaşabilmiştir.

Bir yorum

  1. Chat kanallari sohbet siteleri gunumuzde oldukca yaygin ve en cok kullanilan sitelerdir tabiki bu yerlerde guven cok onemli kimse guvensiz bir ortamda olmak istemes zararli tehlikeli insanlarla konusmak yada dostluk kurmak istemes bir bayan olarak ben istemem mesela 🙂 demem oki herkesi kanalimiza bekleriz dostlugun arkadasligin ve sicak bir ortamin oldugu bir yer seviyeli olan herkesi bekleris http://www.ozle.org http://www.cantanem.org guzel dostluklar ve arkadasliklar icin guzel bir yer..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.