Beykoz Chat Sitesi

İnsanların sohbet sitelerini kullanma amaçları farklılıklar gösterir. Kimi karşılıklı fikir alışverişi yapabilmek için sohbet sitelerinden faydalanırken kimisi de sadece vakit öldürmek amaçlı kullanır. Amaç ne olursa olsun iletişimin merkezi sohbet siteleri olmuştur ve yaygın bir kullanıcı kitlesi vardır.

Sohbet siteleri yeni insanları tanımak için en elverişli ortamlardır ve bu siteler sayesinde kişiler çevrelerini genişletebilirler. Beykoz halkı da Beykoz Chat ile kendi ilçelerinde yaşayan tanımadıkları insanları tanıma şansı bulurlar. Böyle ilçe siteleri açılmaya başladıktan sonra ilçe halkının bu sitelerden çok faydalandıkları görülmüştür. Yerel siteler kişilere kendi bölgelerindeki gelişmeler konusunda anında bilgilenme şansı verir.

IRC Sunucular

IRC sunucuların gelişmesi insanlara anında karşılıklı sohbet edebilme imkanı sağlamıştır. Daha önce mail yolu ile yapılan iletişimler karşılıklı yapılabilir hale gelmiş ve kullanıcılar tarafından tercih edilen bir iletişim yolu doğmuştur. Bu alanda hizmet veren bir siteye üye olarak rahatlıkla karşılıklı sohbet etme imkanı sağlanabilir. Kişiler bu sitelere üye olup bir nick alırlar ve daha sonra site içinde yer alan sohbet odalarında gönüllerince muhabbet edebilirler.

Bu üye olma şekli Beykoz Chat içinde geçerlidir ve bu sayede yerel sohbetler yapılabilir. İstanbullu kullanıcılar kendi ilçelerinin haricindeki Chat odalarına da ilgi gösterirler çünkü bu odalar sayesinde kent hakkında bilgilenirler. Beykoz ilçesinde gerçekleşecek bir aktivite olduğunda bütün İstanbullular Beykoz Chat odasına akın eder ve aktivite hakkında bilgilenmeye çalışır. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Ataşehir Chat sitesi ile insanlar aynı semtten tanışmanın heyecanını yaşıyor.

Bilgi Kirliliği

Yayın organlarının çoğalması beraberinde bilgi kirliliğini de getirmiştir. İnsanların gerçek bilgiye ulaşması artık çok zordur ve bu nedenle birçok insan yanlış bilgilenmektedir. Doğru bilgi arayışında olan insanlar Chat odalarından yararlanmaktadır. Chat odaları tüm Türkiye’nin katılımcı olduğu ortamlardır ve en doğru bilgiler olayın yaşandığı bölgedeki insanlardan gelir. Birinci elden gelen bu bilgiler insanların yaşananlar hakkında aydınlanmasını sağlar.

İnternetin gelişmesi insanlara birçok açıdan fayda sağlamıştır fakat özellikle bilgi açısından bir karmaşanın yaşanmasına da neden olmuştur. İnternet ortamı herkes tarafından kullanılabildiğinden yaşananları saptırmak isteyenler de devreye girmekte ve insanların yanlış yönlenmesine neden olmaktadır. Beykoz halkı da en doğru bilgiye ulaşmak için Beykoz Chat sitesinden faydalanmaktadır.

Bir yorum

  1. Chat sohbet ortamlari insanlarin real hayatindaki sikintilarini attigi yerler haline gelmistir tabiki bunun icin olmasi gereken seviyeli bir sohbet sitesidir cunki kimse huzursuz bir ortamda olmak istemez bu ortamida bize http://www.ozle.org http://www.cantanem.org sitesi sunmaktadir o halde herkesi bekleriz ..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.