Mirc Chat

Mirc bir sohbet ve yazışma programıdır. Sohbet siteleri ile evlilik sitelerinin yoğun kullanılmasıyla beraber bu işlemi daha kolay hale getirmeye ihtiyaç olduğunu düşünen Khaled Mardam tarafından yazılmış olan bir programdır. Chate girmek için irc kullananların kolay bir şekilde IRC network ağına bağlanmalarına kolaylık sağlar ayrıca mirc sayesinde kolay iletişim kurulur ve kanallar arasında rahatlıkla gezilir. Mirc çıktığı gibi Mirc ile Chat yaygın olarak kullanılmaya başladı. Programın insanların kendilerine göre uyarlayabilme imkanının olması kullanıcılar için kullanım kolaylığını iyice arttırmıştır.

Mirc İle Bağlanma

Öncelikle kişinin Mirc programını indirmesi gerekir. Mirc kullanımı oldukça kolay olan bir programdır. Mirc programı indirildikten sonra bilgisayara kurulur. Kurulum işlemi bittikten sonra programın içine girmek mümkündür. Artık bu programla dilenilen sitede Mirc Chat yapılabilir.

Programın Özellikleri

Mirc kullanımı kişiye çeşitli kullanım avantajları sağlar. Yazı yazarken renkli yazı seçenekleri de kullanılmıştır. Kişiler o anki ruh haline göre diledikleri rengi seçebilirler ayrıca yine ruh hallerini ifade edebilmeleri için çeşitli ikonlarda vardır. Kişinin kendisini Mirc ile Chat yaparken koruyabilmelerini sağlamak amacıyla, kişiye ait küfür koruması vardır. Konuşmak istenilmeyen kişiler için özel konuşmaları açıp kapayabilmek mümkündür.

Mirc sunucusu içinde yetki sahibi olunmuşsa sunucuda etkili olunabilir ve kişi verdiği kararları uygulayabilir. Kişi bu uygulamaları sunucunun sağladığı yetkilerin sınırları içinde kalmalıdır. Sunucu yetkilileri kanalda uygunsuz davranan kişilere uyarı verebilir hatta kanaldan atabilir. Hatta kişileri kanaldan sürekli olarak uzaklaştırabilmeleri de mümkündür.

Mirc programı internetin iletişim olarak yoğun olarak kullanılmaya başlanmasından sonra ortaya çıkan bir programdır. İnsanlar arasında rahat iletişim sağlanabilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Mirc programının oluşturulması uzun süre önce gerçekleşmiş olsa da günümüzde hala yoğunlukla kullanılmaktadır.

Dünyanın her yerinden insanlarla  Mirc Chat yapmak mümkündür. Bu sohbeti yaparken Mirc programının sağladığı ekstra avantajları da kullanabilirsiniz. Mesela sohbet ederken müzik de dinleyebilirsiniz veya oyun oynama gibi bir şansınız da olabilir. Sohbet odalarının insanların hayatında çok etkili olmaya başladıkları bir gerçek. İnsanların birbirleriyle diledikleri zaman iletişim kurabilme ve yeni kişiler tanıyabilme imkanı veren bu odalar oldukça uzun süre ilgi görmeye devam edecek gibi görünüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet