Bostancı Chat Sitesi

Bostancı halkını bir araya getiren Bostancı Chat hem Bostancı’da yaşayanlar hem de bütün İstanbul halkı tarafından kullanılan bir ortam olmuştur. İstanbul’un çeşitli semtlerinde yaşayan arkadaşlar belli bir yerel sohbet odasında bir araya gelmekte ve güzel vakit geçirebilmektedir. Büyük bir kent olan İstanbul, farklı bölgelerde yaşayan insanların vakitsizlik nedeniyle sürekli bir araya gelmesine imkan tanımaz. İş ve eğitim hayatında olan insanlar vakit darlığı nedeniyle bu sitelerde buluşur ve ilişkilerini taze tutmayı başarır. Büyük metropollerde yerel Chat sitelerinin büyük bir ihtiyaca karşılık geldiği görülmekte ve yeni insanlar tanımaktan ziyade kendi çevreleriyle bir arada olmak isteyen kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gurup sohbetlerinin de rahatlıkla yapılabildiği Chat siteleri birçok insanın en güzel zaman geçirdiği ortamlar olmuştur.

Güzel Bir Sohbet İçin

İnsanların Chat sitelerinde birbirlerini incitmeden düzeyli sohbetler yapabilmeleri için uyulması gereken bazı kurallar vardır ve Bostancı Chat gibi yerel sohbet odalarında bu konuya daha çok dikkat edilir.

Chat odaları sanal ortamlar olsa da bu odalarda bulunan insanların gerçek olduklarını unutmamak gerekir. Bu nedenle reel hayatta dikkat edilen bütün iletişim kurallarına Chat odalarında da dikkat etmek gerekir. Alaycı ve kırıcı söylemler Chat odalarında kurulan sohbetin düzeyini düşürür. Özellikle bu odalarda yapılacak küfürlü konuşmalar tüm kullanıcılar için son derece itici olacaktır. Sohbet odalarında herkes genel görgü kurallarına uymalı ve bu doğrultuda hareket etmelidir. Bir önceki yazımızda Beykoz chat ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştuk. Beykoz semtindeki birçok insan arkadaşlık sitesi olarak bir hayli beğenide bulundu. Sizlerde aradığınız arkadaşlıkları burada edinebilirsiniz.

Sohbet odalarında iletişim yazışma yolu ile sağlandığından Türkçeyi doğru kullanmak ve noktalama işaretlerine dikkat etmek yazılanların diğer kullanıcılar tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlar. Sohbet odalarında yazı yazarken büyük harfler kullanmak önerilmez zira büyük harfler internet ortamında yapılan yazışmalarda bağırmak anlamına gelir. Eğer gerçekten bağırılmıyorsa büyük harfler kullanarak yazışmaktan kaçınılmalıdır.

Sohbet Odası Yöneticileri

Her sohbet odasının yöneticileri vardır ve yöneticiler sohbet odalarında uyulması gereken kuralları belirler. Yöneticiler Bostancı Chat için de belli kurallar belirlemiştir ve düzeyli sohbet arayışında olan kullanıcılar bu kuralları benimser. Sohbet odaları kişilerin düşüncelerini özgürce paylaşabildiği ortamlardır bu nedenle herkesin düşüncesine saygı göstermek gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet